Opnieuw een Healthy Workplace Community of Practice, ditmaal bij partner Menzis op 12 maart met als thema “De Gezonde Werkomgeving”. Het doel van de Community of Practice was de deelnemers te inspireren, maar ook handvatten mee te geven. Er waren 40 deelnemers en na een welkomstwoord van Marieke Meyer, specialist preventieve interventies SamenGezond, gingen we uiteen in drie groepen om drie verschillende presentaties bij te wonen.
We begonnen met de sessie met Agnes ten Cate over Leefkracht en het ontstaan van de nieuwe werkomgeving Menzis2020 en verandermanagement. Daarnaast gaf Bart in ’t Velt een presentatie over huisvesting bij Menzis. Tot slot was er een rondleiding door het pand & het Healthy Workplace living lab. Reina Buursen, zelf werkend in het living lab, liep met de bezoekers rond en liet de deelnemers zien hoe er binnen Menzis aandacht wordt gegeven aan de thema’s samenwerken, flexibiliteit en leefkracht. Reina eindigde geheel in ‘HWP-stijl’ met een mindfulness oefening in de ontspanningsruimte van Menzis.
De presentaties werden aandachtig beluisterd, maar er was ook volop ruimte voor interactie en om inspiratie van elkaar op te doen. Tijdens de gezonde borrel met smoothies, groente dips, en fruit werd gezellig doorgepraat. Deelnemers konden hier door middel van een Healthy Workplace ansichtkaart hun feedback geven. De deelnemers waren gelukkig erg enthousiast over de Community of Practice en we kregen heel veel positieve reacties.
Een greep uit de reacties:
” Inspirerende middag. Mooi referentiekader i.v.m. huisvestingproject (lopend). Verwachting voldoet. Frisse omgeving met goede balans van werkplezier. Leerzame onderwerpen met deskundige sprekers. Fijn dat er vrijheid was om vragen te stellen. Leuke afsluiting met mindfulness”
“Enorme inspirerende omgeving! Grote motivatie om te werken in zo’n nieuwe werkomgeving”
“Heel inspirerend. Mooi dat er veel op gedrag wordt gestuurd. Super belangrijk”